NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 560 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: Laboratuvar Hayvanları Rehberi - Do. Dr. Elif İlkay ARMUTAK

 1. #1
  vhekim's Avatar
  New Member

  Status
  Offline
  Join Date
  May 2016
  Work
  Veterinary Student
  Country
  Turkey
  Gender
  Male
  Total Posts
  1
  Rep Power
  0
  Total thanks received
  47
  Thanks for this post
  47
  Veterinary Student I'm from Turkey

  Default Laboratuvar Hayvanları Rehberi - Do. Dr. Elif İlkay ARMUTAK

  Laboratuvar Hayvanları Rehberi
  (Laboratory Animals Guide)

  by Do. Dr. Elif İlkay Armutak, Dr. Funda Yiğit


  Pages: 68
  Publisher: --
  Edition:1th, 08/2014
  Language: Turkish
  ISBN: 9786053350675

  Description (Turkish)

  Bu kitap biraz da, laboratuvarlarda deney hayvanları daha az acı eksin diye yazılmıştır. Bu kitap, deney hayvanları daha az ldrlsn diye yazılmıştır. Bu kitap, deney hayvanlarına da artık birazcık merhamet duyulsun diye yazılmıştır. Bu kitap, deney hayvanlarının da tıpkı insanlar gibi yaşamaya hakları olduğunu anımsatmak iin yazılmıştır. Bu kitap, deney hayvanlarının ektikleri byk acıların unutulmaması ve onlara olan vefa borcumuzu demek iin yazılmıştır. Sonuta bu kitap, insan sağlığı ve esenliği iin; binlerce yıldır sağlığını, yavrusunu, ailesini ve en sonunda da hayatını feda etmiş farklı trden milyarlarca deney hayvanından zr dilemek iin yazılmıştır.

  Deney hayvanları zerine yazılmış Trke kaynak kitap sayısının ok az oluşu, deney hayvanlarının kullanıldığı uygulamalar sırasında grlen hayvan haklan ve hayvan refahı ihlallerinin sıklığı ve ayrıca araştırmacılara temel bilgileri uygulamalar eşliğinde verebilmek amacıyla bu kitap hazırlanmıştır.

  blmden oluşan kitabın ilk blm deney hayvanları etiğine, ikinci blm la-boratuvar hayvanları ile ilgili genel bilgilere ve nc blm ise arşivimizden setiğimiz renkli fotoğraflar ve tabloların sunulduğu uygulamalar blmne ayrılmıştır. Eserimiz daha ok etik yaklaşımların ışığı altında, teorik bilgilerin sınırlı tutulduğu, uygulama ağırlıklı bir rehber ya da el kitabı zelliği taşımaktadır.

  Laboratuvar hayvanları bilimine bu kitabımızla kk de olsa bir katkı yapabilirsek, ayrıca, deney hayvanları zerinde alışma yapacak araştırmacılara sınırlı da olsa bir şeyler kazandırabilirsek ve dolaylı yoldan bu sevimli canlıların haklarını ve refahlarını koruma yolunda aşamalar kaydedebilirsek kendimizi başarılı sayacağız.

  Hidden contents (Our Amazon affiliate links)
  You must click 'Thank You' before you can see the data contained here. You can purchase this item from Amazon with discount through our amazon affiliate link.
  BUT You DONOT have sufficient rights to see the hidden data contained here.
  Please Register to see contents.
  Last edited by Motoko; 9th October 2016 at 08:01 PM. Reason: INSERT IMAGE. TRANSLATE TITLE.
  Reply With Quote Reply With Quote
  Thanks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •